Doğru Reklam Stratejileri

Doğru reklam stratejileri kullanmak marka değerinizi, potansiyel müşterilerinizi, sitenizin seo değerlerini, satış değerlerinizi artırır. Günümüzde insanlar, zamanlarının önemli bir kısmını internete ve sosyal medyaya harcamaktadır. Google, Youtube, Instagram, Facebook vakit geçirilen sitelerin başında gelmektedir. Durum böyle olunca da, bu platformlarda verilen reklamlar her geçen gün artmakta. Örneğin, Instagram ilk çıktığı zamanlarda herhangi bir reklam barındırmazken; artık her 2-3 gönderi sonrasında ve hikayelerde reklamlar görmekteyiz.

Sosyal medyanın yaygınlaşması ile beraber, şirketler bütçelerinin bir kısmını da reklam için ayırmakta. Reklam bir şirketin ya da oluşumun tanınması için olabileceği gibi tanınan bir şirketin de satış rakamlarını katlamak için yapılabilir.

Yeni kurulan bir web sitesinin, ziyaretçi sayıları ilk zamanlarda oldukça düşüktür ve böyle olması da normaldir. Reklam sayesinde siteye ziyaretçi sokularak, web sitenin SEO’su da olumlu etkilenebilir. Reklamlar, backlink yollarından birisi olduğu içinde sitenin hızlı bir şekilde üst sıralara çıkmasında olumlu bir etkisi de olacaktır.

Kısaca marka değerinizi yükseltmek, tanınmak, müşteri potansiyelinizi ve satış oranlarınızı artırmak için reklam vermelisiniz.

Dünyadaki en tanınmış firmalar sürekli reklam vermeye devam ediyor.

Reklamın Amacına Ulaşabilmesi için Doğru Reklam Stratejileri çok Önemlidir.

Dünyadaki en tanınmış firmaların yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi veya tv, internet ve sosyal medya kanallarında sürekli reklam verdiğini görebiliriz.

Çünkü reklam; kaliteli bir strateji ile yönetildiğinde ayırılan bütçenin daha fazlasını kar olarak geri döndürüyor. Eğer bir reklam stratejisi yapmadan sadece reklam vermek için reklam verirseniz reklam bütçenizi bile çıkarabileceğiniz muamma olacaktır.

Doğru Reklam Stratejileri kullanarak ürün veya hizmetinizin tanıtılmasını, kurumsal markasının tanınmasını, sağlayabilirsiniz. Tabi Reklam strateji türlerinde anlık veya ileriye dönük olarak reklam strateji türleri de vardır. Bazı sektörlerde anlık dönüşler almayabilirsiniz, ama akılda kalıcılık, bilinç altı, marka tanıtımı gibi unsurları ön plana çıkararak sürekli bir akılda kalıcılık oluşturabilirsiniz Örneğin CocaCola gibi.

Reklamlarda doğru stratejiler ile marka değerinizi ve satışlarınızı artırın.

E-ticaret gibi anlık dönüş ve satış odaklı sektörlerde ise kullanıcılara reklam verdiğinizde anlık dönüşler sağlayabilirsiniz. Doğru reklam stratejileri bir çok şeye bağlı olarak değişkenlik gösterir;

  • Google Adwords‘un akıllıca yönetilmesi
  • Web sitenizin hız değerleri
  • Reklamdan sonrası için kalıcı bir konum için kaliteli SEO çalışması
  • Doğru içerikler, ilgi çekici ve kısa bilgiler kullanmak
  • Resim ve Video reklamların profesyonelce yapılması

Bütün bunlar doğru yönetildiğinde reklamlardan aldığınız dönüşler marka değerinizi ve satış değerlerini yükseltecektir.

CM Tasarım

Geleneksel şirketler ve büyük  ajanslar, küçük ajansımızın sunduğu değeri sunamıyor: ekibimiz bireysel ilgi, hızlı hareket etme yeteneği ve süreklilik sağlıyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde hizmet etmek için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım sunuyoruz.

Ofis Adresimiz

Çelebiler Mah. Tuhafiyeciler Sit. K: 4 No: 196 Merkez/Isparta

Çalışma Saatlerimiz:

Pazartesi-Cumartesi: 09.00-17.00